Dom do generalnego remontu | Bochnia | Chodenice

Na sprzedaż
Chodenice ul. Popka

Szczegóły Nieruchomości

Forma własności
Pełna własność
Powierzchnia
90 m2
Dostępne od
zaraz

Opis

Proponujemy na sprzedaż dom w miejscowości Bochnia – Chodnice zaledwie 2,5 km od centrum.

Pomieszczenia w domu to 3 pokoje, kuchnia oraz przedpokój. Toaleta osobno w pomieszczeniu gospodarczym. Powierzchnia zabudowy domu to ok. 90 m2.

Na terenie ok. 4 arowej działki zbudowany został również budynek gospodarczy o pow. Zabudowy 35 m2 (3 pomieszczenia) możliwy do zmiany sposobu użytkowania (np. jako garaż) lub wyburzenia w celu powiększenia ogródka.

Dom jest w stanie do remontu, ale jego największą zaletą jest to, że do domu doprowadzone są media takie jak: woda, gaz oraz prąd. Umożliwia to zmianę sposobu ogrzewania (z piecyków kaflowych na gazowe).
Usytuowanie pomieszczeń pozwala również na ich łatwą modernizację. Możliwe jest również podpięcie się do sieci kanalizacyjnej, telekomunikacyjnej oraz Internetu.

Zaletą jest również bardzo dobra komunikacja zaledwie 450 m do najbliższego przystanku, 2,5 km do stacji PKP, 3 km na główną zajezdnie autobusową i 6 km od najbliższego zjazdu autostrady A4 i strefy gospodarczej.

Warto zaznaczyć również bliskość terenów i punktów rekreacyjnych (w niedalekiej okolicy m.in. rzeka – 2 km; Ścieżka pieszo-rowerowa „Kolejka”, Planty, Kopalina Soli, basen i wiele więcej.

Najważniejsze informacje:
– nieruchomość gruntowa zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym w aktualnym stanie do generalnego remontu z możliwością jej zakupu w pełni wyremontowanej
– działka o powierzchni 396 m2
– dom drewniany jednorodzinny, niepodpiwniczony, dach (dachówka) i strop ( drewniany) – do wymiany, fundamenty betonowe/murowane, okna – drewniane.
– bardzo ustawny rozkład pomieszczeń + strych do modernizacji
– Ogrzewanie: aktualnie piece kaflowe – możliwe przerobienie na ogrzewanie gazowe
– dom ma zapewniony bezpośredni dostęp do dróg publicznych o nawierzchni utwardzonej (asfalt),
– teren ogrodzony

W MPZP teren ten oznacza się jako strefę częściowej ochrony konserwatorskiej, obejmującą historyczną (sięgającą czasów średniowiecza. W strefie ustala się konieczność celowego kształtowania zabudowy i zagospodarowania, polegającą na:
a) zachowaniu pozostałości zespołu zabudowy przedmiejskiej w historycznej (sięgającą czasów średniowiecza) część wsi Chodenice,
b) ochronie obiektów o cechach zabytkowych położonych w strefie, a oznaczonych na rysunku planu przed ich likwidacją i takim przekształceniom, które powodowałyby utratę cech zabytkowych, w tym np.: historycznej formy, gabarytu lub detalu;
c) zakazie przekształceń powodujących obniżenie wartości historycznych, estetycznych i architektonicznych nie tylko samych obiektów, ale też ich bezpośredniego otoczenia, w których działalność inwestorska wymaga aby uzupełnianie istniejącego zainwestowania nową zabudową, zaistniało zgodnie z historycznym rozplanowaniem oraz posiadało formę nawiązującą do zabudowy o cechach zabytkowych,
d) zachowaniu historycznej dyspozycji i kierunków podziałów terenu (prostopadle do drogi),
e) dbałości w przestrzeganiu ustalonych na rysunku planu nieprzekraczalnych linii zabudowy,
f) zakazie realizacji nośników reklamowych,
g) zakazie wprowadzania zabudowy oraz elementów zagospodarowania agresywnych lub obcych krajobrazowo, szczególnie obiektów dominujących nad zabudową zlokalizowaną w sąsiedztwie,

Serdecznie polecamy i zachęcamy do bezpłatnej prezentacji.

Concept Nieruchomości oferuje również:
• bezpłatną pomoc w uzyskaniu kredytu gotówkowego i hipotecznego na zakup nieruchomości
• kupno i sprzedaż nieruchomości zadłużonych, z nieuregulowanym stanem prawnym, z ciążącymi egzekucjami
• pomoc w zamianie, sprzedaży, kupnie a także wynajmie nieruchomości
• doradztwo w zakupie i sprzedaży nieruchomości

Podobne Nieruchomości

Mieszkanie o wysokim standardzie! | Możliwa zamiana!

ul. Dębcza
Na sprzedaż Możliwa Zamiana
  431,102 pln
Area 250
Beds 3
Baths 2
Garages 1

Dom z dużym potencjałem w Proszówkach | k. Bochni

Proszówki
Na sprzedaż
  449,000 pln
Area 250
Beds 3
Baths 2
Garages 1